עורכי דין
חיפוש נקיון

תביעות ביטוח ופנסיה – יש סיכוי לקבלת פיצוי

תביעות ביטוח ופנסיה – יש סיכוי לקבלת פיצוי

תביעות ביטוח ופנסיה – יש סיכוי לקבלת פיצוי

רבים מאיתנו נוהגים להכין את עצמם לגרוע מכל: לרגע שבו תתרחש פגיעה פיזית, שתפגע בכושר ההשתכרות שלנו, ותצריך הוצאות כספיות מרובות. על אותו עיקרון, הדאגה שלנו היא לימים שלאחר העבודה, וזאת באמצעות אחת מקרנות הפנסיה שפותחים במהלך השנים. אלא שכאשר מגיע הרגע למימוש התביעות האלה, מבינים שהמציאות אינה כה פשוטה. כשהדרך לקבלת הזכויות והכספים נראית ארוכה, רק עורך דין הבקיא בתחום יוכל לסייע.

מתי מגישים תביעות ביטוח ופנסיה?

כצעד ראשון, ראוי להדגיש שהנושא של תביעות ביטוח ופנסיה נחשב לרחב בכל קנה מידה. זהו תחום הכולל בתוכו היבטים רבים, כל אחד מהם עם חוקים משלו, ובכל אחד מהם פוטנציאל המימוש, כמו גם הגורמים המביאים לו, שונה בתכלית. בין השאר, מדובר כאן על אובדן כושר עבודה, נכות עקב תאונת דרכים או עבודה, מימוש של ביטוח חיים, ביטוח מחלות קשות – והרשימה עוד ארוכה. אותם הדברים אמורים גם לגבי תחום הפנסיה, שנראה פשוט על הנייר, אך מתברר כמורכב הרבה יותר ב"רגע האמת".

לייעוץ עם עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח ופנסיה

לא חסרות לכך סיבות. האינטרס הברור של הגורמים הפיננסיים החולשים על תחומים אלה – חברות ביטוח, קרנות פנסיה וכיוצא בזה – הוא להשאיר את הכספים קרוב לחזה שלהן. הן ינסו לדחות את התביעות, אפילו אם אלה נראות מוצדקות במבט ראשון, או לכל הפחות לצמצם את ההיקפים שלהן במידה ניכרת. בהתחשב בעובדה שהחברות גם רותמות שורה ארוכה של יועצים ומשפטנים, ברור מדוע עורך דין ביטוח יכול רק לסייע בהגשת התביעה.

תחומי הפעילות של עורך הדין

הפעילות של עורך דין מקצועי בתחום הביטוח נחלקת למספר תחומים. ראשית, ואולי חשובה מכל, ההתנהלות שלו אל מול אותם מוסדות, או אפילו בשדה במשחק המשפטי (כשהמצב מגיע לכך). עורך הדין יסייע ללקוחותיו במגוון דרכים: החל מהגשת מסמכים, דרך השגת חוות דעת רפואיות או סיעודיות למימוש התביעה ועד לייצוג בפועל של הלקוח בערכאות המשפטיות הרלוונטיות.

"ארגז הכלים" של עורך הדין, בהקשר הזה, מבוסס על ידע מקצועי נרחב, הכולל בתוכו הכרה של הדינים השונים הנוגעים לביטוח ולפנסיה בישראל, כמו גם מקרי עבר חשובים: בתחום זה, על אף שבו כל מקרה ביטוחי נשפט לגופו, ישנה חשיבות מכרעת גם לתקדימים. כשלוקחים בחשבון את העובדה שנדיר מאד למצוא אזרח ישראלי ממוצע שאכן בקיא בנושאים מורכבים אלה, מבינים מדוע פשוט לא ניתן לצאת למלחמה לבד.

אז איך מתחילים?

באם אתם סבורים כי עליכם לקבל כספים או זכויות חשובות אחרות במסגרת הביטוח או קרנות הפנסיה שיש באמתחתכם, רצוי שתפנו לעורך דין בהקדם האפשרי. חשוב מאד לוודא כי עורך הדין אכן בקיא בתחומי התמחות אלה עד לרמת היסוד: השאיפה צריכה להיות בחירה בעורך דין שזהו תחום ההתמחות העיקרי שלו, או לפחות אחד המרכזיים.

מומלץ מאד להעביר לעורך הדין את כל המסמכים הרלוונטיים, ובכל מקרה להיות גלוי עימו ביחס לפרטי המקרה ולמצב הבריאותי שלכם: כנות היא תנאי הכרחי בדרך להצלחתה של כל תביעה.
הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים

תביעות ביטוח ופנסיה

תביעות ביטוח ופנסיה – יש סיכוי לקבלת פיצוי - פורטל עורכי דין

 
כל הזכויות שמורות : פטרטל עורכי דין www.lawyers.org.il