עורכי דין
חיפוש נקיון

נהיגה בשכרות- העונש

נהיגה בשכרות- העונש

נהיגה בשכרות- העונש

נהיגה בשכרות

 

 

נהיגה בשכרות הינה אחת העבירות השכיחות מבין עבירות התנועה. קרוב לודאי כי רמת האכיפה הנרחבת של עבירות מסוג זה, מגדילה את שיעור הנהגים הנתפסים כשהם נוהגים בשכרות, וכך גם את מספר הנהגים המובאים לדיון בפני שופט. העונש המינימאלי הקבוע בחוק על עבירות של נהיגה בשכרות עומד על פסילת רישיון הנהיגה למשך שנתיים

 

 

פסילת רישיון

 

 

התחום הינו תחום מורכב, ואין תשובה חד משמעית אותה ניתן לכתוב כאן. לכן גם חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד תעבורה המתמחה במקרי נהיגה בשכרות, על מנת שזה ידריך את הנהג כיצד לפעול. העונש מצדו יכול לזנק כלפי מעלה, או להתקצר משמעותית, בהתאם למספר פרמטרים שונים. ביניהם- רמת השכרות (כמות האלכוהול שנמצאה בגופו של הנהג) ועבירות נהיגה קודמות. בנוסף, חומרת העונש תלויה בנסיבות מעצרו של הנהג. למשל, מעצר של נהג בעקבות בדיקות שגרתיות של נהגים על הכביש, או עקב תאונת דרכים.

 

 

מה נחשב לנהיגה בשכרות?

 

 

על פי החוק בישראל, נהג יחשב לנוהג בשכרות במידה ורמת האלכוהול שנמצא אצלו עולה על 290 מקרו גרם, על פי בדיקת המשטרה. ניתן לראות חלוקה כלשהי בהתייחסות לרמת השכרות, כך שתוצאה של עד 400 מקרו גרם נחשבת לרמת אלכוהול נמוכה, ותוצאה של מעל 600 מקרו גרם נחשבת לגבוהה ביותר. למרות שעונש המינימום עומד על שנתיים פסילת רישיון, חלק מן השופטים מפעילים שיקול דעת שונה בעת קביעת העונש.

 

 

בית המשפט לענייני תעבורה

 

 

לדעת שופטים וגורמים נוספים, ראוי להפעיל שיקול דעת ולקבוע את חומרת העונש בהתאם לחומרת העבירה. כלומר, בהתאם לרמת האלכוהול שנמצאה בדם. אין הדין שווה במקרה שנמצאה רמת אלכוהול נמוכה לעומת מקרה בו נמצאה רמת אלכוהול גבוהה יותר אצל הנהג. אחת הסיבות לכך היא העובדה שככל שרמת האלכוהול עולה, כך הנהג הופך למסוכן יותר לעצמו ולסביבה. בעקבות זאת, ממשלת ישראל מקדמת חקיקה, שתקבע מדרג ענישה בהתאם לרמת האלכוהול.

 

 

למרות כל זאת, הדעות בנושא חלוקות ולכן ניתן להיתקל בפסיקות שונות בקרב שופטים שונים. על כן, רצוי מאוד להיוועץ בעו"ד לענייני תעבורה. ליווי של עו"ד מקצועי ומנוסה ייצג אתכם נאמנה בבית המשפט, ויציג בפני השופט את מכלול הראיות, כמו גם את המגמה הכללית ואת סטנדרט הענישה בכל מקרה ומקרה.

 

 

הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות- העונש - פורטל עורכי דין

 
כל הזכויות שמורות : פטרטל עורכי דין www.lawyers.org.il