עורכי דין
חיפוש נקיון

האם כל אחד רשאי להיות נוטריון

האם כל אחד רשאי להיות נוטריון

האם כל אחד רשאי להיות נוטריון

נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של 10 שנים במקצוע. לקבלת הסמכה נוטריונית, נוטריון צריך להיות ללא עבר פלילי. קיימים מקרים בהם עורך דין לא יכול להביא לאישור דברים בפני בית המשפט. במקרים הללו נדרש אישור גבוהה של אדם המבין בחומר בצורה מעמיקה. נוטריון הינו עורך דין אולם יש לו סמכות לאמת מסמכים ולהעניק חותמת משפטית לחומר. קיימים מקרים הם נוטריון יכול להביא לאישור בפני השופט הוכחה אודות מקוריותם של המסמכים. המושג נוטריון, קיים מימי רומא.בישראל עד שנות ה 70 עיקר תפקידו של נוטריון היה עיסוק בניירות חוץ לדוגמא אזרחויות זרות. בסוף שנות ה-70 הותר לכל עורכי הדין לעסוק בתחום אם יש בידם רישיון. בשנת 1993 ישראל הצטרפה לאמנת האג לביטול צורך בחקיקה עבור מסמכים חוץ ציבוריים.

מינוי נוטריון

וועדה בת שבעה חברים ממשרד המשפטים אחראית על מינוי נוטריון. הוועדה יכולה לאשר רישיון נוטריון גם במקרים בהם עורך דין הורשע בעבריה פלילית, זאת לאחר 10 שנים לאחר העבירות. על פי חוק הנוטריונים נקבעו תנאים לקבלת נוטריונים. על המועמד להיות אזרח או תושב קבע, רק עורכי דין אזרחי הארץ או תושבי קבע רשאים להגיש בקשה לקבלת רישיון נוטריון. על המועמד לעסוק בעריכת דין כעשר שנים רוב הנוטריונים הינם עורכי דין בעלי וותק בתחום, קיימת דרישה שנוטריון יהיה עורך דין. על נוטריון, להפגין התנהגות מקצועית נוטריון שהורשע בעבירה פלילית לא יוכל לקבל רישיון. על המועמד להיות ללא עבר פלילי.

סמכויות נוטריון

על פי חוק נוטריון מוסמך לבצע מספר פעולות שנקבעו בחוק כגון: אישור על נכונות העתק מסמך, אישור על תרגום מסמך, אישור נוטריון שאדם חי.

נוטריון וחוק הירושה

חוק הירושה מעניק לנוטריון סמכות לעריכת צוואה. עורך דין נוטריון בדומה לשופט מוסמך לרשום צוואה. קיימים חוקים אחרים אשר מעניקים סמכויות נוספות לנוטריון כגון אישור ותרגום מסמכים. צוואה נוטריונית הינה צוואה על פי חוק. ישנם מספר תנאים לקבילות צוואה נוטריונית. צוואה נוטריונית נעשית בעל פה או בכתב בפני נוטריון. דברי הצוואה נקראים בפני הנוטריון. לסיכום רבים זקוקים לשירותיו של נוטריון. אם אתם עומדים בפני בחירת נוטריון מומלץ להתייעץ עם בני משפחה או חברים.


המאמר בחסות משרד עו"ד ונוטריון - קלדרון, נתיב קניז'בסקי -
http://www.cnk.co.il/notary-services

הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים

נוטריון, עורך דין נוטריון

האם כל אחד רשאי להיות נוטריון - פורטל עורכי דין

 
כל הזכויות שמורות : פטרטל עורכי דין www.lawyers.org.il